Praca szuka człowieka

Praca z Agencją Zatrudnienia, Praca tymczasowa, oferty pracy za granicą

Praca szuka człowieka

Agencje pośrednictwa pracy

Wysoki poziom bezrobocia w naszym kraju nie jest czymś, co nastraja pozytywnie. Szczególnie, gdy jest się studentem czwartego lub piątego roku i poważnie zaczyna się myśleć o swojej pierwszej pracy. Coraz częściej tego typu ludzi określa się mianem „oszukanego pokolenia” – pokolenia, któremu wmówiono, że wystarczy skończyć studia, aby dostać dobrze płatną pracę. Niestety rzeczywistość szybko weryfikuje ten pogląd. Bezrobocie wśród absolwentów szkół wyższych sięga ponad 30% i ma tendencję rosnącą.

 

Co w takiej sytuacji można zrobić? Gdzie szukać pomocy?

Istnieje wiele instytucji, które pomagają zdobyć pracę – od państwowych urzędów pracy po prywatne biura pośrednictwa pracy. Gdy samodzielne poszukiwania kończą się fiaskiem warto poprosić o pomoc właśnie w takich instytucjach. Prywatne agencje pośrednictwa pracy znajdziemy w każdym większym mieście – Warszawa, Kraków, Łódź, Kielce itd. Jak zapewne nie trudno się domyśleć jest to znacznie lepsze wyjście niż państwowy urząd pracy – gdzie szansa znalezienia pracy jest bliska zeru.

Na czym polega pośrednictwo pracy?

Pośrednictwo pracy to usługa, dzięki której firmy mają możliwość wyszukania i zatrudnienia kandydatów z odpowiednimi cechami i umiejętnościami przy jednoczesnym ograniczeniu zasobów niezbędnych do przeprowadzania procesów HR. Rekrutacją zajmują się agencje pośrednictwa pracy gdzie swoje CV w bazie zostawia wiele osób, co zwiększa prawdopodobieństwo pozyskania dokładnie takiego pracownika, jakim jesteśmy zainteresowani.

Czy biura pośrednictwa pracy znajdą pracę dla każdego?

Niestety – aktualne oferty uzależnione są od tego, jakich pracowników rynek potrzebuje. Idąc tym tokiem myślenia trudno wyobrazić sobie żeby znalazła się, więc praca dla kilkuset magistrów socjologii bądź europeistyki – oferty pracy dla takich osób z pewnością będą zawierały w sobie zachętę do przebranżowienia się, nauczenia innych umiejętności i bazowania jedynie na umiejętnościach miękkich, jakie do tej pory udało się uzyskać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *