Praca szuka człowieka

Praca z Agencją Zatrudnienia, Praca tymczasowa, oferty pracy za granicą

Praca szuka człowieka

Headhunting – jako metoda rekrutacji

Headhunting jest usługą skierowaną do firm, które poszukują pracowników na stanowiska specjalistyczne (wymagające wiedzy eksperckiej) bądź zarządcze (kadra zarządzająca). Są to takie stanowiska, na których nie możemy zatrudnić niewłaściwej osoby z racji wpływu na finalny stan produktu bądź efektywność jego produkcji (dla stanowisk specjalistycznych) oraz wpływu na resztę zespołu (dla stanowisk kadry zarządzającej).

 

Zlecając headhunting na zewnątrz, mimo, że nie gwarantujemy sobie zrekrutowania idealnego pracownika, to jednak zwiększamy szansę na dotarcie do osób, które spełniają nasze wymagania. Dzieje się tak, ponieważ firmy zajmujące się rekrutacją posiadają własne bazy kandydatów, co więcej dbają o to, aby bazy były stale powiększane i filtrowane.

Dodatkową korzyścią w skorzystaniu z pomocy specjalistów jest to, że szukają kandydatów nie tylko w mieście, w którym znajduje się nasza firma – zbierają kandydatów ze wszystkich większych miast w Polsce – Warszawa, Kraków, Kielce – a dzięki możliwości wysyłania CV przez stronę internetową firmy mogą oni zbierać je praktycznie od osób z całej Polski.

Zanim jednak zdecydujesz się na skorzystanie z headhunting powinieneś dokładnie przeanalizować to, jakiego kandydata potrzebujesz – im dokładniej i skrupulatniej uda Ci się opisać jego profil tym większa szansa na to, że osoba zrekrutowana sprawdzi się w Twojej firmie. Jakie studia kandydat powinien skończyć? Gdzie mieszkać? Jak długi staż w branży powinien mieć? Jakie cechy charakteru? To tylko podstawowe pytania – w ustaleniu idealnego profilu przyda nam się pracownik, który już jest u nas zatrudniony na podobnym stanowisku. Oczywiście firma headhuntingowa pomoże nam w ustaleniu profilu pracownika, jednak to my najlepiej wiemy, kto powinien u nas pracować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *