Praca szuka człowieka

Praca z Agencją Zatrudnienia, Praca tymczasowa, oferty pracy za granicą

Praca szuka człowieka

Praca rekrutera dla każdego

Praca rekrutera dla każdego
Świat się zmienia bardzo szybko i nowe trendy, które nim kierują również. Nie tylko moda jest sferą życia, w której zmiany zachodzą praktycznie co chwilę. Dziś tak samo zmieniającym stał się rynek pracy. Wystarczy wejść na dowolny portal internetowy, który traktuje, o dziedzinie, jaką jest rynek pracy, żeby znaleźć nazwy zawodów, które na pierwszy rzut oka niczego nam nie mówią.
 
Headhunting jest przykładem nowej drogi zawodowej, która pozwala wcielić się w profesjonalnego rekrutera, który poszukuje nowych pracowników do firm, które zleciły nam takie zadania z tym związane. Bezrobocie w Polsce jest obecnie rekordowo niskie, a więc oznacza to, że zaczyna brakować rąk do pracy. Z tego też powodu część firm woli zlecać zadania poszukiwania profesjonalistów w swoich zawodach osobie, którą jest headhunter.
 
To przede wszystkim osoba, która przeprowadza rekrutacje stałe, a także czasowe, czuwa nad postępami w swoich działaniach, zajmuje się rozmowami telefonicznymi z kandydatami, którzy ubiegają się, o dane stanowisko pracy. Chcąc zostać kompetentnym rekruterem trzeba posiadać kilka cech, które pozwolą nam prawidłowo rozwijać się na tej płaszczyźnie. Należy umieć działać pod presja czasu, mieć bardzo dobra organizację pracy, ponieważ obowiązków w tym zawodzie jest cała masa. Czasami jest to nawet praca po godzinach, więc warto jest być przygotowanym na pracę pełną wyzwań.
 
Oczywiście musimy być wiarygodni i zadbać, o swój wygląd, gestykulacje, a nawet o mimikę twarzy. Każdy nasz szczegół ma przekonać naszego potencjalnego pracownika, że kiedy osoba taka zaczyna poszukiwać pracy powinna zaufać właśnie nam. Poza tym powinniśmy być zaangażowani, a jest to chyba najważniejsza cecha, która powinna być naszym priorytetem. Kiedy zaczynamy dbać, o czyjeś interesy musimy pokazać, że bardzo nam zależy, by nasze działania zakończyły się pełnym sukcesem. Kiedy zaczynamy dopiero zawód profesjonalisty w headhuntingu może nam być na początku trudniej. Jednak z czasem zbudujemy swoją rozpoznawalną markę.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *