Praca szuka człowieka

Praca z Agencją Zatrudnienia, Praca tymczasowa, oferty pracy za granicą

Praca szuka człowieka

Medyczna opiekunka

Medyczna opiekunka

Medyczna opiekunka czy osoba towarzysząca do wykonywania określonych czynności? W Niemczech popularne jest, że rodziny nie mają czasu opiekować się swoimi bliskimi, którzy osiągnęli już pełnię swego wieku. Dlatego też tak bardzo poszukiwane są opiekunki do osób starszych. Praca w opiece to przykład jednej z bardzo ciężkich prac, wymagających sporo empatii i współczucia dla osób, którymi dana opiekunka się opiekuje. W dobie bezrobocia i niskich płac, praca opiekunki uważana jest za bardzo intratną i niezwykle popularną pracę.

Bardzo wiele kobiet zarejestrowanych w urzędach pracy zostaje zatrudnionych jako opiekunki w Niemczech. Co prawda dookoła tej pracy krąży wiele mitów i niektóre osoby mają wiele wątpliwości udając się do naszego zachodniego sąsiada by tam opiekować się starszą osobą. Należy jednak zwrócić uwagę, że jest to praca bardzo dobrze płatna.

Sam zakres pracy z seniorami jest bardzo duży, czasami trafia się do osób z lekkimi schorzeniami a czasami opiekunka opiekuje się osobą bardzo chorą i na stałe unieruchomioną. Zamieszczane w prasie i w urzędach pracy ogłoszenia, na ogół, dają pełny obraz przyszłych obowiązków.
Podstawowe obowiązki to prowadzenie domu starszej osoby i organizowanie jej czasu. Ponadto z seniorem należy rozmawiać, umawiać go na wizyty do lekarzy, chodzić z nim na te wizyty i stale monitorować jego stan zdrowia. Praca jest specyficzna i monotonna. Każdy dzień jest taki sam, niczym się nie różni. Opieka na starszymi osobami to praca, która nie wymaga aby opiekunka posiadała specjalne kwalifikacje.

Czasami jednak dobrze jest mieć pojęcie o udzieleniu pierwszej pomocy i o schorzeniu osoby, którą się opiekuje. Należy jednak także zwrócić uwagę, że praca opiekunki to również zmaganie się z trudnym charakterem osób starszych i schorowanych. Dlatego też dobrze jest aby taka opiekunka była odporna na stres oraz aby miała zdolności interpersonalne. Bardzo dobrze jest też, kiedy opiekunka zna język osoby, którą się opiekuje. Bariera językowa czasami może doprowadzić do niepotrzebnych nieporozumień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *