Praca szuka człowieka

Praca z Agencją Zatrudnienia, Praca tymczasowa, oferty pracy za granicą

Praca szuka człowieka

Zawód opiekunki

Zawód opiekunki

Wyjazd do pracy za granicę to ogromna szansa dla wielu osób, które nie posiadają dobrego wykształcenia bądź połowę swojego życia poświęciły na wychowywanie dzieci. Na opiekunki osób starszych jest ogromne zapotrzebowanie w wielu krajach, między innymi w Szwecji, Danii, Niemczech oraz w Norwegii.

Chcąc zdobyć stanowisko pracy warto w pierwszym kroku przejść krótki kurs doszkalający, w czasie którego specjaliści przekazują niezbędną wiedzę na temat pielęgnacji osób schorowanych, uczą technik masażu i podpowiadają jak łagodzić ból. Tego typu kursy organizowane są w dużych miastach. Czas trwania wynosi najczęściej kilka miesięcy.
Szkolenie zazwyczaj jest odpłatne. Swój udział trzeba zgłosić z dużym wyprzedzeniem czasowym, gdyż liczba miejsc jest ograniczona, a szkolenie cieszy się ogromną popularnością.

Praca opiekunki w Niemczech to bardzo opłacalny zawód. Profesjonalna opiekunka ma szansę na miesięczne zarobki w granicach od kilku do kilkunasty tysięcy złotych. Po kilku tygodniach pracy przysługuje jej urlop, w czasie którego może wrócić na kilkanaście dni do swojego domu i rodziny.

Opieka osób starszych to jednak dość ciężka praca. Osoba na tym stanowisku powinna być silna zarówno fizycznie jak i psychicznie oraz odporna na uszczypliwe uwagi.

Decydując się na wyjazd za granicę dobrze jest znaleźć renomowaną firmę, która zajmuje się rekrutowaniem pracowników do pracy. Na pierwszym spotkaniu przedstawiciel firmy zapozna kandydata z obowiązkami i szczegółową umową. Często koszty przejazdu pokrywa pośrednik. Najczęściej pracownicy przewożeni są busami bądź autobusami.
Otrzymaną umowę przed podpisaniem warto skonsultować z radcą prawnym lub zaufaną księgową aby uniknąć problemów. Dobrym sposobem jest również zapoznanie się z opiniami na temat danej firmy zamieszczanymi na różnych forach i portalach społecznościowych przez innych użytkowników.

Do podstawowych obowiązków opiekunki należy pranie, sprzątanie domu, przygotowywanie posiłków oraz podawanie leków i robienie zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *