Praca szuka człowieka

Praca z Agencją Zatrudnienia, Praca tymczasowa, oferty pracy za granicą

Praca szuka człowieka

Czym jest headhunting?

Czym jest headhunting?

Znalezienie właściwej osoby na dane stanowisko pracy to wcale nie taka prosta sprawa. W czasie rekrutacji na dane stanowisko może zgłosić się wiele chętnych osób, które uważają, że to praca dla nich – jednak wśród nich może nie znaleźć się nikt, o kim doświadczony rekruter mógłby powiedzieć, że ma zasoby do danego typu pracy. Dlatego znanych jest wiele metod które ułatwiają rekruterom znalezienie odpowiedniej osoby na dane stanowisko.

Jedną z takich metod jest headhunting. Headhunting polega na tym, że poszukujemy pracowników bezpośrednio na rynku pracy. Metoda ta sprawdza się przede wszystkim wtedy, gdy poszukujemy osoby o rzadko występujących kwalifikacjach, bądź chcemy pozyskać pracownika konkurencji. Grupa docelowa jest tu specyficzna, gdyż są to osoby które zazwyczaj nie poszukują na ten moment pracy. Zatrudnienie takiego pracownika jest kosztowne – z reguły zatrudniający spotyka się z wysokimi wymaganiami takiego potencjalnego pracownika.

Headhunter zaś jest osobą delegowaną przez firmę do poszukiwania w taki sposób pracowników. Tu pojawia się kolejna trudność – taką osobą nie może być pierwszy lepszy rekruter. Musi to być osoba o ogromnym doświadczeniu, kulturze osobistej, która będzie pełniła niejako wizytówkę firmy i będzie potrafiła nie tylko wybrać faktycznie odpowiednią osobę, ale również będzie w stanie przekonać ją, że praca w jej firmie jest właśnie tym, co potencjalny przyszły pracownik powinien robić. Jednak wybór odpowiedniego headhuntera może zaowocować ogromnymi korzyściami w przyszłości.

Warto skorzystać z usług specjalnych firm, przeprowadzających profesjonalne rekrutacje. Pracują tam osoby specjalizujące się w zasobach ludzkich i znające się na rzeczy – w efekcie potrafiące przeprowadzić mądrze rekrutacje stałe czy masowe. Korzystając z takich usług zagwarantujesz sobie sukces poszukiwań – znalezienie odpowiedniego pracownika na stanowisko, które go wymaga, oraz zachowanie dobrego wizerunku firmy dzięki osobie zajmującej się tą branżą profesjonalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *