Praca szuka człowieka

Praca z Agencją Zatrudnienia, Praca tymczasowa, oferty pracy za granicą

Praca szuka człowieka

Headhunters – kto to taki?

Headhunters – kto to taki?

Określenie „headhunters” w polskim języku funkcjonuje dopiero od niedawna. Można je przetłumaczyć na frazę „łowcy głów”, inaczej po prostu poszukiwacze talentów. To osoby, które są zatrudniane przez zewnętrzne firmy i biorą na siebie odpowiedzialność za przeprowadzenie skutecznego procesu rekrutacji. Warto zatem zastanowić się nad tym, kogo zatrudnia się do tej roli. Wykształcony, doświadczony i sprytny łowca głów potrafi zdziałać cuda, ale ten kiepski doprowadzi jedynie do uszczuplenia budżetu całej firmy. Jak zatem nie dać się oszukać?

Każdy właściciel działalności, który zamierza właśnie w taki sposób znaleźć dla siebie nowych pracowników, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że to całe „łowienie głów” nie jest wcale prostym procesem. Wbrew pozorom to technika żmudna i wymagająca. Od headhunterów czasem wymaga się rzeczy wręcz niewykonalnych, ponieważ nierzadko muszą oni docierać do osób, których imion i nazwisk zupełnie nie znają – wiedzą tylko, jakie stanowiska zajmują. Przy tej pracy szczególnie ważna okazuje się dyskrecja. Head hunter cały czas musi bowiem uważać na to, by zbyt wcześnie nie ujawnić nazwy rekrutującej firmy, gdyż wtedy cały plan może runąć. Musi też być jednocześnie prawdziwym ekspertem od sprzedaży. Powinien potrafić w taki sposób zaprezentować konkretne stanowisko w firmie, by dosłownie każdy chciał je wziąć – niezależnie od tego, jak funkcjonuje i ile zarabia obecnie. Najlepsi headhunterzy to osoby bardzo kreatywne, sprytne, posiadające głowy pełne zróżnicowanych pomysłów. Potrafią poradzić sobie w każdej sytuacji i zawsze znajdują odpowiednie rozwiązanie dla zróżnicowanych problemów.

W tym momencie już nawet w Polsce headhunting jest dziedziną, w której niektóre agencje zdążyły się wyspecjalizować. Nie ma ich wiele, dlatego łatwo można sprawdzić, która z nich cieszy się największym zainteresowaniem wśród pracodawców. To ona najprawdopodobniej najlepiej poradzi sobie z przeprowadzeniem procesu rekrutacji. Warto zatem zainwestować w jej usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *