Praca szuka człowieka

Praca z Agencją Zatrudnienia, Praca tymczasowa, oferty pracy za granicą

Praca szuka człowieka

Opieka nad osobami starszymi

Opieka nad osobami starszymi

Osoby starsze są często schorowane i niezdolne do samodzielnego funkcjonowanie. Cierpią na wiele chorób przewlekłych. Głównie są to schorzenia układu sercowego i naczyniowego, takie jak choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, arytmie, niewydolność serca, żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, przewlekła niewydolność żylna lub tętnicza i wiele innych. Nierzadko występują też zaburzenia endokrynologiczne, cukrzyca, osteoporoza i choroba zwyrodnieniowa stawów. Niestety osoby starsze często cierpią też na choroby nowotworowe, które znacznie ich osłabiają. Onkologia stale się rozwija, lecz większość nowotworów złośliwych jest wciąż nieuleczalnych. W ciężkich przypadkach możliwe jest tylko nieznaczne wydłużenie życia chorego lub poprawa jego jakości. Paliatywna chemioterapia lub radioterapia znosi ból i ucisk ognisk nowotworu. Niestety ma również skutki uboczne, które szczególnie nasilają się tuż po przyjęciu chemioterapeutyków lub dawki promieniowania. Są to nudności wymioty, bóle głowy itp. Osoby starsze często cierpią na depresje. Może być ona spowodowana samotnością lub istniejącymi chorobami. Często występuje też otępienie starcze, demencja i inne zaburzenia psychiczne.
Wspomniane choroby znacznie ograniczają aktywność osób starszych, i ich zdolności do wykonywania podstawowych czynności. Nie mogą oni samodzielnie zrobić zakupów, umyć się, przygotować posiłków itp. Opiekun osób starszych to osoba, która pomaga im w wykonywaniu wielu czynności oraz dba o ich bezpieczeństwo. Robi zakupy, przygotowuje posiłki, wychodzi z nimi na spacer, na wizyty do lekarza, podaje leki oraz wykonuje niektóre czynności pielęgnacyjne. Praca opiekunki lub opiekuna może być bardzo ciężka i zajmować wiele czasu.
Opieka w Niemczech to dobry sposób na zarobek. Nasi sąsiedzi mają dobrze zorganizowaną służbę zdrowia i wielu emerytów wymagających opieki. Dlatego w Niemczech jest wiele ofert pracy dla opiekunów osób starszych. Często nie jest wymagane żadne doświadczenie ani kwalifikacje, a jedynie zaangażowanie i dyspozycyjność.

Pracuj w ATERIMA MED – sprawdź aktualne oferty pracy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *