Praca szuka człowieka

Praca z Agencją Zatrudnienia, Praca tymczasowa, oferty pracy za granicą

Praca szuka człowieka

Bezpieczna praca za granicą

Coraz więcej osób decyduje się na pracę za granicą. Nie ma się co dziwić – lepsze zarobki, stabilna przyszłość, czy komfortowe życie zachęcają każdego. Planując jednak takie przedsięwzięcie, należy odpowiednio się przygotować. O czym zatem należy pamiętać, przygotowując się do wyjazdu?

Bezpieczna praca za granicą

Coraz więcej osób decyduje się na pracę za granicą. Nie ma się co dziwić – lepsze zarobki, stabilna przyszłość, czy komfortowe życie zachęcają każdego. Planując jednak takie przedsięwzięcie, należy odpowiednio się przygotować. O czym zatem należy pamiętać, przygotowując się do wyjazdu? Poszukując pracy za granicą, możemy uczynić to albo przez agencję pracy, albo za pośrednictwem rodziny, która znajduje się już w kraju, do którego zamierzamy wyjechać. Każda z tych opcji zapewnia nam bezpieczeństwo. Agencja pracy wypełni za nas większość dokumentów i przedstawi nam najatrakcyjniejsze oferty pracy, z kolei rodzina z pewnością popyta u swoich pracodawców, czy też znajomych o wolne miejsce. Możemy również szukać pracy na własną rękę, jednak jest to dosyć ryzykowne rozwiązanie, ponieważ nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy dana oferta jest prawdziwa i faktycznie zapewni nam takie warunki, jak w ogłoszeniu. Obojętnie z której opcji skorzystamy, warto zrobić wstępne rozeznanie na forach internetowych, czy serwisach z ogłoszeniami o pracę. Więcej informacji na temat bezpiecznej pracy za granicą znajdziesz na portalu fundacji https://bezpieczny-wyjazd.eu

Kolejnym ważnym elementem jest przygotowanie niezbędnych dokumentów, które powinniśmy zabrać ze sobą. Chodzi tu o dowód osobisty lub paszport, a nawet akt urodzenia. Niektóre kraje będą od nas wymagać również pozwolenia na pracę, które powinno być tłumaczone na lokalny język przez tłumacza przysięgłego.

Zanim wyjdziemy do pracy za granicę?

Zanim wyjedziemy, należy też wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która w razie potrzeby pozwoli nam na skorzystanie z pomocy medycznej za granicą. Naszym najbliższym zostawmy dane pracodawcy, a także adres, pod którym będziemy przebywać. Samemu zapiszmy najważniejsze numery telefonów, czy adresy e-mail w razie utraty telefonu, czy rozładowania baterii. Zabierzmy ze sobą adres oraz numer telefonu do ambasady lub konsulatu RP, które znajdują się w kraju docelowym. Przyda się również mapa miejsca, do którego się wybieramy, a także pobliskich okolic. Nie zapomnijmy o pieniądzach, a także słowniku, dzięki któremu będziemy w stanie porozumieć się z innymi.