Praca szuka człowieka

Praca z Agencją Zatrudnienia, Praca tymczasowa, oferty pracy za granicą

Praca szuka człowieka

Jak napisać dobre CV?

Ubiegając się o wymarzone stanowisko w firmie, musimy przygotować się na etap rekrutacji. Jej najważniejszym elementem jest CV, dlatego warto poświęcić na to nieco więcej czasu, ponieważ na podstawie tego dokumentu pracodawca zdecyduje, czy zaprosić nas na rozmowę kwalifikacyjną. Warto więc dokładnie przemyśleć i rozplanować nasze CV, a także zadbać o to by wszelkie informacje były prawidłowe oraz aktualne.Ubiegając się o wymarzone stanowisko w firmie, musimy przygotować się na etap rekrutacji. Jej najważniejszym elementem jest CV, dlatego warto poświęcić na to nieco więcej czasu, ponieważ na podstawie tego dokumentu pracodawca zdecyduje, czy zaprosić nas na rozmowę kwalifikacyjną. Warto więc dokładnie przemyśleć i rozplanować nasze CV, a także zadbać o to by wszelkie informacje były prawidłowe oraz aktualne.

 

Dobre CV

Zadbajmy o schludną i estetyczną formę graficzną naszego CV. Zrezygnujmy z dziwnych czcionek, zabawnych ikonek, czy też różnych kolorów tekstu, a postawmy na prosty i klasyczny wygląd naszego dokumentu.  Nasz dokument najlepiej wydrukować na białym tle, ewentualnie lekko beżowym, a czcionka nie powinna być zbyt udziwniona.CV powinno zostać wydrukowane w formacie A4, najlepiej jeśli mieści się na jednej stronie. W innym przypadku zadbajmy o to, aby całość była czytelna i przejrzysta. Jeśli chodzi o format pliku, zdecydujmy się na PDF, który jest najwygodniejszy do odczytu, a także będzie wyglądał na wszystkich komputerach tak samo.

Co umieścić w CV?

W naszym CV zawrzyjmy najważniejsze informacje, takie jak: dane osobowe, e-mail, numer telefonu, informacje na temat naszego wykształcenia, a także doświadczenia zawodowego, umiejętności, które mogą być przydatne na danym stanowisku, a także kilka słów na temat swoich zainteresowań. Nie zapomnijmy o umieszczeniu klauzuli na końcu dokumentu, bez którego nie będzie on ważny. Istotne jest, aby CV stworzyć pod konkretne stanowisko. Rozsyłając uniwersalny dokument, zmniejszamy szanse naszej kandydatury. W takiej sytuacji CV grafika komputerowego będzie wyglądało zupełnie inaczej – może być przedstawione graficznie, tutaj liczy się już głównie oryginalność. Jeśli jednak składamy dokumenty w poważnej, cenionej na rynku firmie nie warto kombinować.

 

Dobre pierwsze wrażenie – CV

Stworzenie oryginalnego i profesjonalnego CV nie należy do najłatwiejszych, dlatego też warto skorzystać z powyższych porad. Pomyślmy również o formie dostarczenia naszego dokumentu – jeśli rekrutacja przebiega elektronicznie, prześlijmy nasze CV na wskazany adres e-mail, w innym przypadku  możemy zanieść je osobiście, co jest niezwykle cenione przez pracodawców i świadczy o tym, że zależy nam na otrzymaniu pracy.